ilt
uye
Google PageRank Checker
İDRİS
Söz etmiştik, farklılıklar da açıklamalar da varlar. Epifiz bezi denilen bir organcığın 40 kg. orangutanda ve 80 kg insanda hacim olarak büyük/küçük oranının 2 olması gerekirken 25 oluvermesini açıklamak oldukça zor olmalı. Açıklamalar yapılmış olabilirler ama açıklamak oldukça zor olmalı.
Tahminen 70000 senedir beynimizin büyümüş olduğu düşünülüyor, en az 40000 senedir de şamanlık var. Bir varlığın birdenbire hem de 3 değişik konumda birden ruhlar var, ben onlarla temas edip size bilgi getirebilirim demesini de açıklamak zor. Getirdiği bilginin işe yarar olduğunu da ispatlaması lazum, malum beyinler büyüdü.
Bir varlığın birdenbire kalkıp ben burada ne arıyorum, bütün bunların bir amacı olmalı, beni bir yaratan olmalı demesi de zor. Dese de diğerlerine kabul ettirmesi zor. Gülmeyi biliyor olmalılar.
Hadi sıcak bölgede yaşayanlar tüylerini gereksizlik nedenli kaybettiler, soğuk bölgede yaşayanların bu duruma düşmüş olmalarını açıklamak zor. Keza diğer sıcak bölge maymunlarının neden benzer davranmadıklarını açıklamak da zor. Ve yine keza bu oluşumun son 100 bin yılda benzerinin görülmeyişini açıklamak zor.
Şamanın kullandığı hallusinasyona yardımcı maddelerin kullanımının ne şekilde başladığını açıklamak zor. Şaman genelde köy/yerleşim yeri dışında kendi başına yaşıyor, bunun hem şaman tarafından hem de klan/kabile tarafından kabullenilmesini açıklamak zor.
Hükümdarı bir aptal oğlu olmuş ve büyümüş. Prensler eğitimli olurlar ama bunu eğitmek olası değil. Ödül vadedildikten sonra bile deneyen hocaların hepsi başarısız olmuşlar. Sonunda hükümdar da vaadi büyütmüş: Başarana 3 sandık altın, ama deneyip de başaramayanın da boşuna oyalama nedenli başı kesilecek.
Hocanın bir çıkmış, yaparım demiş ve 3 yıl da süre istemiş. Süre bitmiş, sınav komisyonu belirlenmiş ve de sınav da başlamış. Komisyon "Hocandan neler öğrendin, anlat bakalım." deyince prens de "Bir ok attım, göl oldu." demiş.
Komisyon şaşırmış, ama hoca açıklamış: "Attığı ok kayayı parçaladı, oradan su çıkıverdi ve kocabir gölcük oluverdi". Daha sonra prens "Bir ok attım kebap oldu." demiş ve hoca buna da bir uygun kulp bulup söylemiş. En son "Bir ok attım aşure oldu." deyince hoca prense dönmüş ve "Bunu ben de açıklayamam, sen açıklayabilirsen açıkla. Yoksa benim kafa gitti-gider." demiş.
Yukarıdaki sayılanların bir çoğu başkaşekillerde de açıklanabilirler belki, ama aşağıda giderek başka şekilde açıklanması pek kolay olmayan konular bizleri bekliyorlar.
ok Adem'i unutalım, bir ara Hz. Muhammed'in "Benimle Nuh arasında 10000 yıl, Nuh ile Adem arasında da 10000 yıl vardır" dediğine ilişkin bir hadis görmüştüm. 1. si doğru olduğu için umutlamıştım ama olası değil. Günümüz insanı ile karışmış Denisovan isanının 50000 yıl önce oturduğu mağarasını, ve içerisinde kemikten dikiş iğnesini bulduk. Güzel, tüylerini kaybetmenin zorluğuna işaret ediyor, ama Adem 22000 sene önce yaşamış olamaz da diyor. Eğer 3 tür insanın bir ortak atası var ise bu en az 300-400 bin yıl geride olmalı ve 100 bin yıldan daha eski kalıntılarda genetik inceleme pek yapamıyoruz.
İdris'e ilişkin söylentiler var, oldukça ayrıntılı. M.Ö. 14500 dolayında yaşadığı, yazıyı ilk getiren olduğu, masonluğun köklerinin ona dayandığı ve masonik sembollerin izlerinin ona sürüldüğü, astronomi ve geometri bilgisi vb. onunla anılan şeyler. Keza Budizm astral projeksiyon yapmış bir Buda'dan söz ediyor ki bu şahıs gerçekte deneyimli bir şaman olan İdris olabilir. Göbeklitepe'de Budizm görülüyor, olay öyle 3-5 bin yıllık olay değil.
Oldukça abartı söz konusu olmalı, İdris/Enoch ve Hermes karıştırılıyor olmalılar. 2. sine daha sonra tekrar döneceğiz. İdris söylenen zamanda yaşamış olabilir, Kuzey Suriye'de o günlerden kalma yerleşim merkezleri bulundu. Göbeklitepe'de bulundu ve şunları söylüyor:
1. Taş işçiliği İdris ile başlamış olabilir.
2. Göksel bazı bilgiler İdris üzerinden insanlara verilmiş olabilir, çünkü Göbeklitepe'de varlar.
Sembollere gelince; elde delil yok, yalnızca masonik sölentiler varlar. İdris'ten kalmış ya da kalmamış olsalar da semboller de ortadalar.
Biz "Yorumumuz"da söz ettiğimiz üzere Kuran'dan iki ayeti ve Abu Zer'den rivayet bir hadisi yorumlayarak bu sembollerin hemen hemen aynısını bulduk. Semboller İdris'ten olsunlar ya da olmasınlar benzeme çok ilginç.
Hopi kültürüne bakıldığında 5. yaşam evresine geçerken bir yıldızın supernova olacağı söyleniyor. Keza Hopiler insanın yaratıldığı yer olarak Orion'u aktarıyorlar. Hopiler tam da Nuh Tufanı arkasından Yeni Dünya'ya göç etmiş bir kavim olduğuna göre örtüşen kalıntılar en az 12000 yıl öncesinden var olan şeyler. İdris çok yüksek olasılık ve İdris ve Muhammed aynı şeyleri söylemiş olabilirler.
Keza kökleri Tibet'e giden Kara Güneş diye bir ezoterikler gurubu var. Bunlar da bir Güneş Tutulması ardından olacak bir üst yaşam evresine geçişten söz ediyorlar. Ola ki bu bilgiler de İdris'ten kalmalar.
Başka türlü açıklanmaları çok zor.
Anladıklarımızı anlatmaya çaba harcıyoruz. Diğer dostların da katkıları ile bir de bakarsınız her şey anlaşılır oluverir. Dostlardam ümidim ise maalesef giderek kayboluyor. Fi tarihinde Ferhan Berker hoca ile konuşurken "Bana estradiyol verilmiş olabilir." dediğimde "Bu kadar insafsızlığı nasıl yaparlar, bu sizin testis çalışmanızı alt-üst eder." demişti. Bu yapılabildi ve insan da ağır günlere sorumsuzluk çerçevesinde bilgisizce bırakılabiliyor. Gemisini kurtaran kaptan.
ZİYARETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ; YARARLI OLDUĞUMUZU UMUYORUZ.
BİZE isoger1@hotmail.com HER ZAMAN YAZABİLİRİNİZ.
...
© 2015 , İsmail GERMAN. HER HAKKI SAKLIDIR
PLEASE PREFER GIVING LINK IF THAT SUFFICES

      EZOTERİZM
EpifizTarihçesi
Wikipedia
Idris/Wikipedia
BookOfKnowledge
WhenScience=Religion
Rosicrucians
3Kitap
AstralProjection-Enoch
Wikipedia/AP
Budizm/AP
MasonikSöylentiler
Yorumumuz